مقاله

نکات مهم و کاربردی حین پخت برنج

نکات مهم و کاربردی حین پخت برنج

نکات مهم و کاربردی حین پخت برنج

نکات مهم و کاربردی حین پخت برنج |نکات مهم حین پخت برنج:

اگر برنج شور شد چه کار کنیم؟

اگر در زمان آماده کردن برنج و جوشیدن در آب متوجه شدید که برنج بیش از حد شور شده است یک سیب زمینی را پوست بکنید قطعه قطعه کنید و داخل برنج بیاندازید اینگونه شوری غذا جذب سیب زمینی می شود.

اگر موقع درست کردن برنج به شکل آبکشی فهمیدید که برنج شور شده است آب بیشتری موقع آب کشی روی آن بگیرید تا نمک اضافی از آن خارج شود. و نکته ی دیگر برا رفع شوری برنج این است که خورشت را کم نمک یا بی نمک بپزید.

                                      

اگر برنج ته گرفت و بوی سوختگی آن بلند شد چه کار کنیم؟

برای رفع بوی سوختگی برنج سریعا چند تکه نان روی برنج قراردهید چرا که نان بوی سوختگی را به خود می گیرد همچنین می توانید چند حلقه پیاز وارد برنج کنید تا بوی سوختگی از بین برود.

برنج بی نمک شده است چه کار کنیم؟

روی برنج با نمکدان نمک بریزید.

خورشت را پرنمک تر بپزید.

کمی نمک و آب جوش را حل کرده و روی برنج بریزید.

برای اینکه برنج خوب قد بکشد چه کار کنیم؟

چطور برنجمان قد بکشد

زمانی که برنج خیلی می جوشد یک فنجان آب سرد روی آن بریزید در اثر این شوک برنجتان قد می کشد.

انتخاب قابلمه ی بزرگ و داشتن فضای کافی نیز می تواند عاملی برای قد کشیدن برنج باشد.

زمانی که برنج می جوشد ۲ قاشق روغن مایع داخل قابلمه بریزید تا برنج خوب قد بکشد.

 

اگر بخواهیم رنگ برنج سفید شود چه کار کنیم؟

زمان جوشیدن برنج ، به آب درون قابلمه ۲ قاشق ماست یا یک قاشق آبلیمو اضافه نمایید و اینگونه برنج سفیدتری خواهید داشت و همچنین دیگر دانه های برنج به هم نمچسبند.

برای اینکه برنج زودتر دم بکشد چه کار کنیم؟

وقتی می خواهید برنج را دم کنید با ته کفگیر یا قاشق سوراخ هایی درون برنج ایجاد کنید تا بخار از کف به بالا برسد و باعث زودتر دم کشیدن برنج شود.

اگر بخواهیم برنج زعفرانی شود چه کار کنیم؟

هنگام دم کشیدن برنج درون قابلمه مقداری زعفران در استکان کوچک ریخته و رویش آب جوش بریزید و آن را درون برنج در حال دم کشیدن فروکنید تا زعفران همراه بخار برنج دم بکشد و خوش رنگ شود.

 

شاید برایتان جای سوال باشد که بهتر است برنج را با آب گرم خیس دهیم یا آب سرد؟! در ادامه همراه ما باشید تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم. “برنج فرزاد” تولید کننده انواع برنج رشت آماده ی پذیرش سفارشات شما می باشد.

خیساندن برنج با آب گرم یا آب سرد:

بهتر است برای رفع آرسنیک، برنج سفید را با آب سرد و برنج قهوه ای را با آب گرم به مدت فراوان بشویید و برای ۳ ساعت آن را خیس دهید. بعد از پاک کردن برنج آن را بدون اینکه چنگ بزنید بشویید آنقدر که آب برنج شفاف شود سپس درون کاسه ای با آب ولرم نه خیلی داغ،  به مدت ۳ الی ۴ ساعت خیس دهید و نمک بزنید و بعد از این مدت زمان،  آن را روی شعله گاز بپزید و دم کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *