معرفی برنج

معرفی برنج طارم دو کشت

معرفی برنج طارم دو کشت

معرفی برنج طارم دو کشت

معرفی برنج طارم دو کشت | برنج طارم عطری را به صورت کشت دوم هم تولید می کنند. برنج کشت دوم را پس از برداشت کشت مرحله اول برنج (مردادماه) می کارند و در اواسط پاییز (آبان ماه) برداشت می کنند. به علت تفاوت در زمان کشت و متفاوت بودن آب و هوا، برنج طارم کشت دوم مرغوب ترین برنج طارم فریدونکنار میباشد.

شیوه کاشت برنج کشت دوم

مراحل نگهداری کشت دوم همانند برنج کشت اول است فقط با این تفاوت که در زمان تهیه و آماده سازی خزانه نیاز به گرم داشتن بذر نیست زیرا در آن زمان آفتاب مناسب تابستان برای رشد و نمو بذر ها وجود دارد. برای کشت دوم لازم است برنج ها در مناطقی کشت شوند که شرایط آب و هوایی گرم و مرطوب دارند انجام میشود زیرا بدلیل سرمای زودرس پاییزی هر مناطقی قادر به کشت و برداشت این محصول نیست.

برنج کشت دوم نخستین بار در استان مازندران و در شهرستان فریدونکنار و بابلسر کشت و برداشت شده است زیرا شهرستان های نامبرده بدلیل آب و هوای گرم و رطوبت مناسب علی الخصوص وجود آب فراوان و آبندان های زیاد بستر مناسبی برای کشت دوم را دارند و بجز استان مازندران در دو استان شمالی ( گیلان و گلستان ) امکان کشت دوباره فراهم نیست.

معرفی برنج طارم دو کشت

معرفی برنج طارم دو کشت

دلایل مرغوبیت برنج کشت دوم و ارزش فراوان آن

طبق آخرین خبر ها از جهاد کشاورزی اجازه بهره برداری کشت دوم فقط به شهرستان های فریدونکنار و بابلسر داده شده است زیرا در این کشت نیاز به آب فراوان است و میتواند مشکل کم آبی به وجود آورد.
گفته می شود کشت دوم نسبت به کشت اول از طعم لذیذ تر و عطر بیشتری برخوردار است که این امر به دلیل اینکه در معرض آب و هوا و باران های پاییزی قرار میگیرند و کوتاه بودن طول دوره کشت است. جالب است بدانید این برنج بهترین برنج ایرانیست به نوعی میشود گفت در سطح جهان جزو برترین هاست و از آن بعنوان گران ترین برنج ایرانی یاد میشود.
مزایای برنج کشت دوم
۱- پخت و قدکشیدگی بسیار بالا برای طبخ
۲- عطر و طعم بسیار زیاد نسبت به کشت اول

لازم به ذکر است مرغوب ترین برنج های کشت دوم قطعا متعلق به شهر فریدونکنار میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *