معرفی برنج

شناخت برنج دانه بلند

شناخت برنج دانه بلند

شناخت برنج دانه بلند

شناخت برنج دانه بلند | در بین سفره های ما ایرانیان همواره برنج دانه بلند جایگاه خاصی داشته است این برنجها معمولا با برندهای ایرانی و خارجی در انواع مجلسی و‌ معطر وجود دارند که برنج درجه یک را با عطر و قد بلند می شناسند در این مقاله با بررسی انواع برنجهای دانه بلند به خصوصیات عمده آنها می پردازیم.

اکثرا در بین همه افراد جامعه کیفیت یک برنج قهوه ای خوب را با دانه بلند بودن آن تعریف می کنند و این به صورت یک دانستی عمومی مطرح است از این رو برنج شالیزارهای شمال که آب فراوان در اختیار آنها قرار دارد معمولا بلند تر از دیگر انواع برنجها هستند.

بنابراین در‌ بین تمام برنجها می‌ توان دانه بلند بودن را به عنوان ملاک و خصوصیت اصلی‌ در کیفیت و خرید آن دانست به همین خاطر این‌ ویژگی در تمام جنبه های تولید و عرضه این محصول تاثیر گذار است دلیل محبوبیت برنج دانه بلند این است که علاوه بر پخت سریع و‌ آسان، ظاهر زیبایی نیز دارد و همواره پای ثابت مجالس و مراسمات می باشد.

شناخت برنج دانه بلند

شناخت برنج دانه بلند

برنج

در گذشته برنج دانه بلند همواره جز برنج های وارداتی بود که هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ شکل ظاهری برترین هایی را نسبت به برنج ایرانی داشت اما در چند دهه گذشته با در نظر‌ گرفتن تمهیدات لازم در خصوص تولید برنج در داخل کشور، انواع مختلفی از برنجهای دانه بلند ایرانی تولید شده است که از لحاظ کیفیت و روش پخت بسیار‌ اعلا و درجه یک‌ می باشد.

همان طور که‌ گفتیم دانه بلند بودم برنج به عنوان شاخص اصلی کیفیت آن ‌در ‌نظر‌‌ گرفته می شود این شاخص در انواع ایرانی و‌ خارجی یکسان می باشد از آن جایی که هر محصولی با یکسری خصوصیات عمده شناخته می شود، برنجهای با کیفیت و مرغوب هم با شاخص قد آنها سنجیده می شوند بنابراین در انتخاب برنج با کیفیت تقریبا می توان به راحتی انواع مختلف را از لحاظ کیفیت و‌ قیمت مورد بررسی قرار داد.

برنج دانه بلند مجلسی

مهم ‌ترین چالش در انتخاب و‌ خرید سویق برنج برای مصارف مجلسی و غیر مجلسی میزان افزایش حجم آن در هنگام پخت می باشد که با دانه بلند بودن آن رابطه مستقیم دارد البته همه برنج های دانه بلند دارای پخت و افزایش حجم و قد یکسانی نیستند از این رو برای انتخاب برنج مجلسی و خوش پخت، مهم ترین عامل اندازه دانه های آن است.

 

پخش برنج

برنج به عنوان یکی از اجزا اصلی در تمام آشپزخانه های ایرانی مطرح ‌است و ‌به نوعی پر مصرف ترین مواد خوراکی در سفره های ما به حساب می آید هر چند که دستور پختهای بسیار‌ متفاوتی در مورد آن وجود دارد اما‌ در هر مورد انتخاب برنج درجه یک در پخت خوشمزه آن بسیار تاثیر گذار است.

مهم ترین سوالی که در مورد برنج ها مطرح است این است که اگر برنج های مختلف را با یکدیگر جایگزین کنیم چه ‌تغییری در در آنها به وجود خواهد آمد در ابتدا شاید این گونه فکر‌ کنید که برنجهای با کیفیت در‌ صورت جایگزینی کیفیت یکسانی دارند اما جالب این جاست که هر‌ کدام از آنها دارای عطر و‌ طعم خاص خود هستند و اگر در دستور پخت غذایی برنج خاصی عنوان شده است در صورت تغییر دادن برنج آن، می تواند نتیجه متفاوتی در پی داشته باشد.

دومین سوال متداول در مورد انواع برنجها این است که در هنگام خرید با توجه به پخت انواع غذاها و ‌دستور پختهای مختلف چه برنجی مناسب تر می باشد که این مورد هم بستگی به تجربه افراد دارد زیرا هر کدام از برنجها دارای بافت، طعم و عطر ویژه و منحصر به فردی هستند که برای پخت غداهای مختلف می توانند تعیین کننده عطر و طعم غذا باشند.

 

مرکز برنج

به طور‌ کلی با توجه به مطالبی که گفته شد، در پخت انواع غذاها طعم و ‌عطر برندهای مختلف با هم متفاوت است و از این رو انتخاب برنجی که ویژگیهای پخت مناسب برای هر غذایی را داشته باشد و‌ متناسب با سلیقه افراد باشد از نکات مهم در هنگام خرید است.

برنج‌ دانه بلند معطر

از دیگر نکاتی که در مورد انواع برنج چمپا دانه بلند و‌ مخصوصا پخت آنها مطرح است، معطر و خوش پخت بودن آن است که منظور از خوش پخت بودن نرم شدن و در واقع پختن آنها در زمانی کوتاه است که به قد و حجم مناسب برسد.

همان طور‌ که گفتیم برنجهای دانه بلند دارای محبوبیت زیادی در بین ‌خریداران و ‌مصرف کنندگان هستند که علت آن ظاهر استوانه ای و باریک است از بخواهیم برنجها را از نظر قد بررسی کنیم شامل انواع دانه بلند، دانه متوسط و دانه کوتاه هستند یکی از شاخصهای اصلی در مورد برنج، خوش پخت بودن آن است که این ویژگی به علت ترکیبات مختلف نشاسته موجود در آن باعث سبک، حجیم و جدا شدن دانه های برنج می شود.

برنج اصل

برنجهای دانه بلند کاملا شناخته شده هستند و در هنگام پخت مشکل خاصی به وجود نمی آید که در خصوص انواع برنجهای ایرانی برندهای مختلف ‌وجود دارد هر کدام از این برندها هم طعم و عطر خاصی دارند اما ویژگی مشترک همه آنها، دانه بلند و ‌معطر بودن آن است. اولین بار برنجهای دانه بلند در شالیزارهای شمال کشور پدید آمد که‌ دارای خوشه های بلند تر از حالت عادی بودند از آن جا بود که تولید این برنجها گسترش‌ زیادی پیدا کرد و امروزه نیز شاهد برنجهای دانه بلند با ویژگیهای خاص هر ‌کدام هستیم که علاوه بر تامین برنج مورد نیاز بازار داخلی، به بازارهای خارجی نیز صادر‌ می شود.

عاملی که‌ باعث توجه تولید کنندگان این‌ برنجها به بحث صادرات آن شد کیفیت و ظاهر درخشان آنها بود از رو تولید کنندگان و عرضه کنندگان برنجهای دانه بلند با در نظر ‌گرفتن خصوصیات هر نوع برنج و بهره گیری از بسته بندیهای مناسب، اقدام به صادرات این محصولات به بازارهای خارجی کرده اند.

برنج دانه بلند درجه یک

با توجه به مطالبی که تا این‌جا درباره انواع برنج شمال دانه بلند درجه یک ‌گفتیم، می توانیم انتظار داشته باشیم که برنجهای دانه بلند ایرانی و‌ خارجی دارای قیمت متفاوت و‌ بالاتری نسبت به برنجهای معمولی هستند اگر چه انواع دانه بلند آنها نیز دارای تنوع وسیعی هستند و‌ هر‌ کدام دارای قیمتهای متفاوت بر اساس کیفیت آن هستند.

فروشندگان برنج دانه بلند با بهره گیری از تمامی امکانات و شرایط لازم در خصوص عرضه این محصولات فعالیت می کنند مهم ترین نکته در‌ خصوص ‌عرضه سریع انواع برنجها، فروش اینترنتی آنها می باشد که در این ‌مورد هم با ایجاد سایتهای مختلف، بستری‌ مناسب برای خریداران فراهم شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *