مقاله

برنج معطر ایرانی کدام برنج است؟

برنج معطر ایرانی کدام برنج است؟

برنج معطر ایرانی کدام برنج است؟

برنج معطر ایرانی کدام برنج است؟ | هنگام خرید مواد غذایی انتخاب برنج مورد پسندمان یکی از اولویت هاست و معمولا از روی عطر یک برنج می توان به تازگی آن پی برد. معمولا برنج هایی که در شمال کشور برداشت می شود دارای عطر و طعم بی نظیری هستند و معمولا خانواده های ایرانی تمایل دارند که برنج پخته شده در مهمانی ها و مجالسشان از نوع عطری باشد.پ

بهترین برنج معطر کدام برنج است؟

قطعا برنج ، یکی از پرطرفدارترین غذاها در ایران می باشد. اکنون باید در انتخاب محصولی که در زندگی ما بسیار پر استفاده و کاربردی است دقت کافی داشته باشیم. در این مطلب ما چند نمونه از بهترین برنج های موجود در بازار که دارای عطر و بوی بسیار بالایی است را معرفی می کنیم البته باید توجه داشته باشید که نمی توان عطر و بوی برنج را اندازه گیری کرد با این حال ما چند نمونه برنج های معروف که از نظر عطر فوق العاده هستند را به شما معرفی می کنیم.

برنج دم سیاه، بهترین برنج عطری

برنج دم سیاه گیلان از خانواده برنج صدری است که به دلیل وجود خط های سیاه در دانه های برنج، برنج دم سیاه نامیده می شود. دم سیاه از لحاظ عطر، طعم و همچنین ری کردن بعد از پخته شدن، از برنج های دیگر ایرانی مثل برنج طارم و علی کاظمی محبوبیت بیشتری دارد.

این نوع برنج به دلیل افزایش حجم و قد کشیدن برای مجالس رسمی بسیار مناسب است. برنج دم سیاه برای ری کردن به آب زیادی نیاز دارد و باید آن را در ظرف بزرگ خیس کرد تا جا برای قد کشیدن داشته باشد. این برنج بیشتر در استان گیلان و شهر های رشت، آستانه ی اشرفیه، لاهیجان تولید می شود. قیمت این برنج بالاتراز دیگر برنج ها است به این دلیل که نسبت به دیگر برنج ها مراقبت بیشتری از سوی کشاورز نیاز دارد و نمونه اصلی این برنج در بازار کم است.

برنج هاشمی، خوش عطر و مجلسی

برنج هاشمی همانند برنج دم سیاه یکی از مرغوب ترین و خوش عطر ترین گونه‌های برنج ایرانی است. برنج هاشمی ساقه‌های باریک و بلندی دارد، نیاز به مراقبت آنچنانی توسط کشاورز ندارد، خوش محصول و پر بار است و در مزارع حاصلخیز (لنگرود و لاهیجان) به خوبی کشت می شود.

برنج هاشمی جزء برنج های خوب و با کیفیت به حساب می آید و قیمت نسبتا بالایی دارد. البته گرانی این برنج بی‌مورد نیست چون بعد از پخت، پخش بوی بسیار بالایی دارد و یکی از رقیب های اصلی برنج دم سیاه است

برنج علی کاظمی

برنج علی کاظمی هم مانند برنج دم سیاه و هاشمی یکی از بهترین برنج های ایرانی است. این برنج هم از خانواده برنج صدری بوده و در استان گیلان و بیشتر در شهر های فومن، رشت، ماسوله، شفت، رستم آباد کشت می شود. طول دانه برنج علی کاظمی ۷ میلیمتر است که بعد از پخت تا ۱۲ میلیمتر قد می کشد. فرق این برنج با برنج های هاشمی و دم سیاه این است که برنج کاظمی بعد از پخت تپل می شود ولی دم سیاه و یا هاشمی قد می کشند. برنج کاظمی طعم و عطر فوق العاده ای دارد ولی چون ظاهر کشیده و استخوانی ندارد بیشتر برای مصرف خانگی استفاده می شود و قیمت مناسب تری نسبت به هاشمی و دم سیاه دارد. اگر شما دنبال برنجی برای مصرف خانگی هستید  . برنج علی کاظمی بهترین گزینه برای شماست چرا که از قیمت مناسب تری برخوردار است .

برنج طارم مازندران

برنج طارم عطری یکی از با اصالت ترین و با کیفیت ترین برنج های مازندران است.

رنگ این نوع برنج سفید کدر تا حدی متمایل به رنگ زرد نباتی است و از نظر طولی دانه های کوچکتری نسبت به دانه های برنج هاشمی و دم سیاه دارد.

برنج طارم عطری، دارای خاصیت عطری بالا و طعمی بسیار دلنشین است. با اینکه طارم عطری دانه های ریزتری دارد ولی از نظر کیفیت پخت با برنج های هاشمی و علی کاظمی برابری می کند. از نظر قیمت این برنج هم ردیف برنج علی کاظمی است.این برنج در فریدون کنار مازندران قابل دسترسی است.

نام های دیگر این برنج طارم سنگی، طارم استخوانی و طارم محلی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *